NOC KUPAŁY 2019
data publikacji2019-06-28 13:04:06

W dniu 27 czerwca 2019r. w naszym Domu w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie - Operacja pn. "Z kulturą za pan brat", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz Włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Tozwoju - T.U.R. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność odbyło się spotkanie pn "Noc Kupały".

Przybyli do nas goście z zaprzyjaźnionych DPS i ŚDS z: Skrzynna, Baszkowa, Kalisza, Konina, Zagórowa, Skubarczewa, Wrześni, Przatówka, Kobylej Góry, Strzałkowa, Zimnowody, Kotlina, Rogowa, Psar, Koła, Marszałek, Pęczniewa, Żeronic, Czepowa, Turku, Ślesina, Liskowa oraz władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i społeczność lokalna.

Podczas spotkania dla mieszkańców jak i zaproszonych gości zaplanowanych było wiele atrakcji, m.in. szukanie kwiatu paproci, występ dzieci z ZSP w Piekarach, które przedstawiły opis obrzędu "NOC KUPAŁY", występ zespołu Alebabki z mieszkańcami naszego Domu, plener malarski nad zbiornikiem, konkurs mody letniej, puszczanie wianków nad zbiornikiem zgodnie z tradycjami "NOCY KUPAŁY".

Spotkanie to mile spędzony czas mieszkańców DPS ze społecznością lokalną.


Galeria
Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.