Aktualności
SPARTAKIADA W CZEPOWIE
data publikacji2019-07-09 12:56:02

W dniu 04.07.2019r. reprezentanci naszego Domu wzięli udział w X Otwartej Powiatowej Spartakiadzie dla Osób Niepełnosprawnych pod Patronatem Małgorzaty Komajdy Starosty Poddębickiego w parku przy Powiatowym Srodowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie.

Reprezentanci naszego Domu zakończyli rywalizację z licznymi tytułami:

Kamil Koziarski – I miejsce w rzucie piłką lekarską

Emila Janaśkiewicz – I miejsce w sprawnościowym torze przeszkód

Izabela Łuszczyk – II miejsce w skoku w dal z miejsca; III miejsce w rzucie piłką palantową

Paulina Nowak – III miejsce w rzucie piłką lekarską

Zbigniew Kurz – III miejsce w sprawnościowym torze przeszkód

Karolina Mizerska – II miejsce w zabawie Logiczno – ruchowej

Jakub Walczak- udział, Arkadiusz Woźniak- udział.

Natomiast w konkurencjach drużynowych DPS Skęczniew zajął:

I miejsce w drużynowym przekładaniu szarfy

II miejsce w wyścigu w workach.

Opiekunowie: Włodzimierz Greszko – z-ca Dyrektora DPS Skęczniew, Joanna Szymczak i Maciej Dygas.

 

Czytaj więcej
MIĘDZYNARODOWY FINAŁ SENI CUP
data publikacji2019-07-09 11:11:15

W dniach 3-5 lipca 2019 r. mieszkańcy DPS wzięli udział w 19 Turnieju Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup, gdzie wywalczyli I miejsce. Seni Cup to sportowe przedsięwzięcie, mające na celu popularyzację piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem rehabilitacji.

W turnieju wzięli udział niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej z wielu krajów Europy i nie tylko. Do rywalizacji stanęło 350 miłośników futbolu z jedenastu krajów: 8 zespołów z Polski, 5 z Rosji, 4 z Niemiec, 2 z Czech, 2 z Ukrainy i reprezentanci Białorusi, Litwy, Łotwy, Węgier, Słowacji, Kazachstanu. Drużyny tworzą kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Łączy ich jedno – miłość do gry w piłkę nożną.
Zwycięska drużyna DPS Skęczniew wystąpiła w składzie: Rafał Grzegorzewski, Przemysław Szuman, Sebastian Adamski, Zbigniew Pęski, Łukasz Grążawski, Robert Orzechowski, Cezary Matejko.


Opiekunami są: Sebastian Gwizdalski, Mikołaj Sucharek.

Czytaj więcej
NOC KUPAŁY 2019
data publikacji2019-06-28 13:04:06

W dniu 27 czerwca 2019r. w naszym Domu w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie - Operacja pn. "Z kulturą za pan brat", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz Włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Tozwoju - T.U.R. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność odbyło się spotkanie pn "Noc Kupały".

Przybyli do nas goście z zaprzyjaźnionych DPS i ŚDS z: Skrzynna, Baszkowa, Kalisza, Konina, Zagórowa, Skubarczewa, Wrześni, Przatówka, Kobylej Góry, Strzałkowa, Zimnowody, Kotlina, Rogowa, Psar, Koła, Marszałek, Pęczniewa, Żeronic, Czepowa, Turku, Ślesina, Liskowa oraz władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i społeczność lokalna.

Podczas spotkania dla mieszkańców jak i zaproszonych gości zaplanowanych było wiele atrakcji, m.in. szukanie kwiatu paproci, występ dzieci z ZSP w Piekarach, które przedstawiły opis obrzędu "NOC KUPAŁY", występ zespołu Alebabki z mieszkańcami naszego Domu, plener malarski nad zbiornikiem, konkurs mody letniej, puszczanie wianków nad zbiornikiem zgodnie z tradycjami "NOCY KUPAŁY".

Spotkanie to mile spędzony czas mieszkańców DPS ze społecznością lokalną.

Czytaj więcej
WARSZTATY KULINARNE
data publikacji2019-06-17 10:53:31

W dniu 06.06.2019r. oraz 17.06.2019r.  odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie - Operacja pn. "Z kulturą za pan brat", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz Włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Tozwoju - T.U.R. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czytaj więcej
WIECZÓR POETYCKI
data publikacji2019-06-14 14:47:33

W dniu 31.05.2019r. odbyły się dwa wieczorki poetyckie w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie - Operacja pn. "Z kulturą za pan brat", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz Włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Tozwoju - T.U.R. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

 

Czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE
data publikacji2019-06-13 12:19:56

W dniu 03.06.2019r. oraz 11.06.2019r.  odbyły się warsztaty plastyczne w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie - Operacja pn. "Z kulturą za pan brat", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz Włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Tozwoju - T.U.R. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Na warsztatach mieszkańcy wykonywali prace różnymi technikami co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej
Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.