Rehabilitacja ruchowa

Bardzo istotnym elementem usprawniania osób niezależnie często od ich wieku jest rehabilitacja, której zadaniem jest utrzymanie lub przywrócenie zdolności do samodzielnego funkcjonowania w określonym środowisku. Dom nasz posiada doskonale wyposażoną bazę rehabilitacyjną z której mieszkańcy mogą korzystać codziennie. W jej skład wchodzą:

- fizjoterapia
- fizykoterapia
- hydroterapia
- ćwiczenia ogólno-usprawniające
- rehabilitacja przyłóżkowa
- gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć oraz bezpieczeństwem uczestników czuwa dwoje fizjoterapeutów. Zajęcia odbywają się na najniższej kondygnacji, pomieszczenia są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty do wykonywania zlecanych przez lekarza zabiegów. Mieszkańcy, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć na zabiegi są przywożeni przez personel a osoby leżące objęte są rehabilitacją przyłóżkową w swoich pokojach. Wszystkie zabiegi są wykonywane zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

W ramach zajęć ogólno-usprawniających organizowane są turnieje i konkursy zręcznościowe, które wyzwalają w uczestnikach wiele pozytywnych emocji. Wszystkie konkursy i gry zręcznościowe są dostosowane do indywidualnych możliwości oraz wieku mieszkańców. Dla wszystkich chętnych co roku organizowane są turnusy rehabilitacyjne do najbardziej atrakcyjnych miejsc w naszym kraju.

Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.