Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa ma na celu włączenie mieszkańców Domu w normalny rytm życia co daje możliwość realizowania swoich uzdolnień, zainteresowań zgodnie z możliwościami psychofizycznymi jej uczestników. Zajęcia prowadzone i inspirowane są przez zespół terapeutów. Ich celem jest zapobieganie skutkom ograniczenia aktywności, która towarzyszy chorobie psychicznej i przywracanie zdolności do aktywnego życia w środowisku Domu Pomocy. Każdy mieszkaniec ma możliwość wyboru takiej formy terapii, która jest dla niego najciekawsza i w której będzie mógł realizować swoje zainteresowania i uzdolnienia.

W naszym Domu proponujemy następujące zajęcia:
- zajęcia plastyczne
- muzykoterapia
- terapia kulinarna
- biblioterapia
- zajęcia ogrodnicze
- zajęcia stolarskie

Wszystkie formy terapii jak i zajęć kulturalno-oświatowych odbywają się codziennie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas trwania zajęć czuwają terapeuci, którzy przez cały czas są na miejscu i służą pomocą każdej osobie uczestniczącej w zajęciach. W terapii plastycznej mieszkańcy wykonują różnorodne prace z modeliny, wycinanki z papieru, haftują , robią na drutach, malują różnymi technikami, wykonują bukiety oraz okolicznościowe dekoracje.

W bibliotece mieszkańcy mają możliwość obejrzenia podczas grupowych projekcji najnowsze filmy, odbywa się głośne czytanie książek oraz interesujących czasopism, można wypożyczyć książki. Muzykoterapia także dostarcza mieszkańcom wielu miłych przeżyć, odbywają się w niej zajęcia relaksacyjne, wspólne śpiewanie znanych i lubianych piosenek, nauka wierszy i piosenek na okoliczność występów i ważnych uroczystości.

W ramach zajęć kulturalno-oświatowych organizujemy wiele imprez na okoliczność Dnia Babci i Dziadka , Dnia Kobiet, Dnia Seniora, bale karnawałowe, bale andrzejkowe. W okresie letnim organizujemy na świeżym powietrzu konkursy zręcznościowe, gry i zabawy ruchowe oraz spacery nad pobliskie jezioro, przy tej okazji serwujemy niespodzianki gastronomiczne, które przygotowują mieszkańcy w ramach zajęć kulinarnych.

Dla wszystkich tych którym praca fizyczna sprawia wiele radości i satysfakcji mamy do zaoferowania zajęcia w naszym ogrodzie przy pielęgnacji drzew oraz w tunelu foliowym gdzie mieszkańcy przy pomocy personelu hodują pomidory. Posiadamy również warsztat stolarski w którym chętni mieszkańcy wykonują samodzielnie ramki do obrazków, naprawią uszkodzone meble, malują i naprawiają ławki parkowe. W okresie jesiennym i zimowym zajmują się naprawą i budową budek i karmników dla ptaków.

Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.