Warunki przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie

1. Osoba ubiegająca się o przyjęcie do DPS powinna zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego do aktualnego miejsca zamieszkania i złożyć pisemny wniosek o skierowanie do DPS.
2. Pracownik socjalny przeprowadza wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o umieszczenie w DPS i kompletuje dokumenty.
3. Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje decyzję kierującą  oraz decyzję ustalającą odpłatność za pobyt w DPS.
4. Ośrodek Pomocy Społecznej przekazuje dokumenty do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku.
5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wpisuje osobę na listę osób oczekujących i w chwili pozyskania wolnego miejsca wydaje decyzję o umieszczeniu.
6. O terminie umieszczenia w Domu Pomocy powiadamia Dyrektor DPS.Odpłatność za pobyt w Domu Pomocy Społecznej  w Skęczniewie

Opłatę za pobyt w DPS wnosi mieszkaniec Domu, nie więcej jednak niż 70% swojego dochodu.

Do pełnego kosztu utrzymania zobowiązana jest dopłacić gmina, która wystawiła decyzję kierującą i decyzję o odpłatności.

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w naszym Domu mogą uzyskać dodatkowe informacje bezpośrednio u pracowników socjalnych pod następującymi numerami telefonów: 

63 2794 479
63 2794 480
63 2794 489
Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszej strony i zapoznanie się z naszą ofertą.

Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.