Aktualności
Zabawy na śniegu.
data publikacji2018-01-17 13:42:14

Mieszkańcy lepią ze śnigu rozmaite figury.

Czytaj więcej
Przekazanie pudełek życia.
data publikacji2017-12-19 11:14:24

W dniu 18.12.2017 r. nastąpiło przekazanie przez Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej "PUDEŁEK ŻYCIA" w ramach projektu  pn.​"TACY SAMI - włączenie społeczne osób z zaburzeniami psychicznymi"​ogłoszonego naboru wniosków o powierzeni grantu w ramach poddziałania 19.2 " Wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność " objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

"PUDEŁKO ŻYCIA"​ to opakowanie opatrzone specjalną naklejką. Powinno być umieszczone w łatwym do zlokalizowania miejscu - lodówce​, na której będzie naklejony napis "TU JEST PUDEŁKO ŻYCIA".

W pudełku umieszczone będą wszystkie ważne i aktualne informacje o pacjenci na karcie informacyjnej.

Celem projektu jest zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym oraz przewlekle chorym poczucia bezpieczeństwa. Pudełko może uratować życie każdemu, kto w chwili udzielania pomocy czy przyjazdu karetki nie jest w stanie podać samodzielnie ważnych informacji na temat swojego stanu zdrowia, przyjmowanych leków bądź innych niezwykle ważnych informacji.

W ramach projektu dla mieszkańców Gminy Dobra zostało zakupionych 1361 pudełek. W dotarciu do najbardziej potrzebujących zobowiązał się MGOPS w Dobrej z zaangażowaniem sołtysów, którzy najlepiej znają miezkańców swoich miejscowości. 

​"PUDEŁKO ŻYCIA" bezpłatnie można odbierać w MGOPS w Dobrej.

Czytaj więcej
Wyjazd do kina w Turku.
data publikacji2017-11-29 09:38:46

Mieszkańcy naszego Domu byli w kinie w Turku na filmie - "Listy do M3".

Czytaj więcej
Wyjazd na mecz do Poznania.
data publikacji2017-11-27 11:31:25

26 listopada mieszkańcy z naszego Domu byli na meczu Lecha Poznań z Wisłą Płock. Mecz odbył się na stadionie Lecha Poznań. Wrażenia z pobytu w formie wiersza opisał mieszkaniec Naszego Domu Pan Aleksander Obara.

A w niedzielę przyszedł czas

I nie będzie tutaj nas

Na mecz Lecha wyjeżdżamy

Bo ochotę na to mamy

Wiara świetna i morowa

Zaśpiewamy coś od nowa

Kiedy Lech w piłkę gra

Wtedy śpiewa dusza ma

Przybyliśmy o godzinie

Pewno czas nam szybko minie

Lech dziś zagra z Wisłą Płock

Będzie wrażeń cała moc

Gdy jesteśmy na stadionie

To klaszczemy mocno w dłonie

Lech drużyna jest morowa

Zaczynamy więc od nowa

Gdy Kolejorz w piłkę gra

Wtedy śpiewa dusza ma

I krzyczymy wciąż dla Lecha

By nie przynieść mu dziś pecha

Dziś dla Lecha zaśpiewamy

Bo ochotę na to mamy

Piłka toczy się, Lech gra

Znowu śpiewa dusza ma

Pierwsza bramka wyrównanie

Nie wiadomo co się stanie

Jednak Lech świetnie gra

Piłka po murawie gna

Znowu strzał piłka wpada

Cała wiara znów jest rada

I dwa jeden Lech prowadzi

A kibice są znów radzi

Lech wygrywa jeden dwa

Każdy gardło zdarte ma

Dobry humor wszyscy mają

Ci piłkarze dobrze grają

Wygraliśmy jeden dwa

Każdy humor teraz ma

Wisła Płock dobrze grała

Jednak z Lechem nie wygrała

Do powrotu się zbieramy

Na jedzenie chęci mamy

Pewno gdzieś się zatrzymamy

Restaurację dobrą znamy

Po powrocie każdy spać

Humor ma dziś cała brać

Aleksander Obara

 

Czytaj więcej
Zajęcia muzyczne.
data publikacji2017-11-17 08:48:33

16 listopada odbyły się w naszym Domu zajęcia muzyczne, przebiegały one w formie wspólnej integracyjnej zabawy. Organizatorem było stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie, a zadanie było realizowane w ramach projektu pn."TACY SAMI".

Operacja pn.​"TACY SAMI"- włączenie społeczne osób z zaburzeniami psychicznymi"​, mająca na celu : Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne i wzrost Turkowskiej Unii Rozwoju T.U.R. oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrostaktywności społecznej współfinansowane jest ze środków Uni Europejskiej w ramach ​działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS - rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19,2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Realizator: Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "RAZEM" w Skęczniewie.

Czytaj więcej
Zajęcia sportowe w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.
data publikacji2017-10-06 10:24:43

5 października w naszym Domu odbyły się zajęcia sportowe. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizowanego projektu pn. "TACY SAMI".

Uczestnikami byli nasi mieszkańcy, zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.

Rywalizacja sportowa spowodowała, że wszyscy doskonale się bawili a radość była widoczna na wszystkich buziach uczestników.

Operacja pn.​"TACY SAMI"- włączenie społeczne osób z zaburzeniami psychicznymi", mająca na celu: Budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne i wzrost Turkowskiej Unii Rozwoju T.U.R. oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej współfinansowane jest ze środków Uni Europejskiej w ramach ​Działania: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS- rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19,2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. 

​Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

​Realizator: Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej "Razem" w Skęczniewie.

Czytaj więcej
Strona 1 z 17 następna >
Copyright dps-skeczniew.pl
Komunikat. Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Plików cookies.